Sestava: Havlík – Bartoš, Kusý J., Fógl, Beneš – Kvapil, Šplíchal, Flídr, Opletal – Prokop, Kladiva

Rozhodčí: Jakubec – Šenkýř, Brychta

Střídali: 21. min. Prokop za Klejcha, 74. min. Beneš za Marka, 80. min. Kladiva za Volfa

Góly: Prokop, Kladiva

ŽK: Kusý J., Šplíchal, Volf

První domácí mistrovské utkání skončilo výsledkově hůře, než jsme si představovali. Úvod zápasu nebyl špatný. K prvnímu gólu se dostali hosté po prudké hlavičce o zem. Čejka nedal Havlíkovi šanci. Ovšem přišli jsme s bleskovou odpovědí z kopačky Patrika Prokopa, který se po úniku na lajně nezalekl brankáře a trefil se přesně. Bohužel o necelých 10 minut později musel kvůli svalovému zranění opustit hrací plochu. V naší hře přibyla nepřesnost a místy jsme se unáhlili a slibné šance zakončili nejhorší možnou variantou, ztrátou míče. Další gól padl opět z kopaček hostů ve 31. minutě. Nejprve Havlík zasahoval proti nebezpečné střele, ale s následnou dorážkou si soupeř poradil a poslal míč do odkryté branky. My jsme se do slibné šance nedostali, a tak poločas vyzněl lépe pro soupeře – 1:2.

Plány do druhého poločasu byly jasné, soupeře k ničemu nepustit a otočit vývoj zápasu na naši stranu. Leč plán úplně tak nevyšel. Hosté se dostali ke dvoubrankovému vedení v 58. minutě. Ovšem od nás přišla zase skvělá odpověď a Kladiva se krásnou střelou trefil nejlépe jak mohl – 61. minuta. K tomu ale měl opět co říci soupeř, kterého jsme si nepohlídali a uskočil na rozdíl dvou branek – 65. minuta. V 70. minutě zatloukl poslední hřebíček do rakve a výsledek tak skončil velmi nepříznivě 2:5. V druhém poločasu mi přišlo, že ubyla chuť hrát, nabízet se, chodit si pro balón a celková touha urvat vítezství na naši stranu se pomalu během celého poločasu vytrácela. Ale to neznamená, že jsme ve hře neměli i světlé momenty.

Na nápravě musíme zapracovat v neděli v Dlouhé Loučce.